Sesja rozpoczęła się o godzinie 9:00 w piątek, 20 grudnia 2024 roku. Przewodniczący Rady Gminy otworzył posiedzenie i przywitał obecnych radnych oraz gości, w tym wnioskodawcę zwołania sesji, Wojtka, oraz Kamila Groszewskiego i Monikę Grabowską.
Przewodniczący potwierdził obecność 14 radnych, co pozwoliło na podejmowanie prawomocnych decyzji.
Radni zostali zapoznani z porządkiem obrad oraz projektami uchwał. Po zapytaniu o uwagi do porządku nie zgłoszono żadnych zmian, co umożliwiło przejście do następnego punktu.
Uchwała dotyczyła regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Staroźryby. Uchwała była przedmiotem szerokiej dyskusji na połączonych komisjach. Po otwarciu listy mówców, nie zgłoszono chętnych do dyskusji, co doprowadziło do głosowania.
W głosowaniu wzięło udział 14 radnych, z czego 13 było za, a 1 wstrzymał się od głosu. Uchwała została przyjęta większością głosów.
Następnie przystąpiono do rozpatrzenia uchwały w sprawie uchwały numer 79/2024, dotyczącej wprowadzenia opłaty targowej. Wójt gminy omówił konieczność zmiany, sugerowaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową, mającą na celu rozdrobnienie i ujednolicenie stawek. Po zamknięciu dyskusji, przystąpiono do głosowania.
Wszyscy obecni radni zagłosowali za uchwałą, która została przyjęta jednogłośnie.
Kolejna uchwała dotyczyła wprowadzenia opłaty targowej na terenie gminy. Podobnie jak poprzednie uchwały, była omówiona na połączonych komisjach. Po krótkiej dyskusji, w której nie zgłoszono pytań, przystąpiono do głosowania.
W głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za uchwałą, która została przyjęta jednogłośnie.
Po wyczerpaniu porządku obrad i głosowań, przewodniczący podziękował radnym za przybycie i zamknął sesję o godzinie 9:06, po zaledwie sześciu minutach obrad.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.